Πορτογαλία – Τσεχία: Πάρτι του Κριστιάνο Ρονάλντο και της παρέας του [vid]

Πορτογαλία – Τσεχία: Το αήττητο διατήρησε στον 2ο όμιλο της League A του Nations League η Πορτογαλία, η οποία νίκησε με 2-0 στο «Χοσέ Αλβαλάδε» την Τσεχία

Το αήττητο διατήρησε στον 2ο όμιλο της League A η Πορτογαλία, η οποία νίκησε με 2-0 στο «Χοσέ Αλβαλάδε» την Τσεχία, και από την έναρξη του Nations League έχει το απόλυτο, την ώρα που η Ισπανία με την πρώτη νίκη της στη διοργάνωση, υποχρέωσε την Ελβετία στην τρίτη διαδοχική της ήττα στη Γενεύη (0-1). Στο γκρουπ της Εθνικής (2ος όμιλος, League C), το Κόσοβο έκανε τα εύκολα δύσκολα, αλλά τελικά έφτασε στην 2η νίκη του, επικρατώντας με 3-2 της Βόρειας Ιρλανδίας στην Πρίστινα.

Ο Κριστιάνο Ρονάλντο μπορεί να μη σκόραρε σε δεύτερο σερί ματς των Πορτογάλων (πέτυχε δύο γκολ με την Ελβετία), ωστόσο, το συγκρότημα του Φερνάντο Σάντος δεν είχε κανένα πρόβλημα να επιβληθεί της Τσεχίας στη Λισαβόνα (2-0) και να απολαμβάνει από τη μοναξιά της κορυφής του γκρουπ με 7 βαθμούς.

https://www.youtube.com/watch?v=2pjqlRjkeh8

Δύο λιγότερους έχει η Ισπανία, η οποία με το γκολ του Σαράμπια στο 13ο λεπτό πέρασε το εμπόδιο της Ελβετίας των τριών ηττών σε ισάριθμα ματς (έχει σημειώσει μόνο ένα γκολ κι έχει δεχτεί επτά!).

https://www.youtube.com/watch?v=3zPHJuZnirc

Την εξαιρετική κατάσταση που βρίσκεται επιβεβαίωσε η Γεωργία και στα Σκόπια. Στον 4ο όμιλο της League C η ομάδα του Γουίλι Σανιόλ νίκησε με 3-0 τη Βόρεια Μακεδονία κι έκανε το 3Χ3 στη διοργάνωση, ούσα το απόλυτο φαβορί για την πρωτιά του γκρουπ.

Τα αποτελέσματα και οι σκόρερ της 3ης αγωνιστικής του 3ου Nations League:

League A

1ος όμιλος

Δανία-Κροατία                   10/6 (21:45)
Αυστρία-Γαλλία                  10/6 (21:45)

2ος όμιλος

Πορτογαλία-Τσεχία               2-0
(33΄ Κανσέλο, 38΄ Γκουέδες)

Ελβετία-Ισπανία                 0-1
(13΄ Σαράμπια)

3ος όμιλος

Ουγγαρία-Γερμανία               11/6 (21:45)
Αγγλία-Ιταλία                   11/6 (21:45)

4ος όμιλος

Ουαλία-Βέλγιο                   11/6 (21:45)
Ολλανδία-Πολωνία                11/6 (21:45)

League B

1ος όμιλος

Ουκρανία-Αρμενία                11/6 (16:00)
Ιρλανδία-Σκωτία                 11/6 (19:00)

2ος όμιλος

Αλβανία-Ισραήλ                  10/6 (21:45)
Ρωσία*-Ισλανδία                 Ματαιώθηκε

3ος όμιλος

Μαυροβούνιο-Βοσνία/Ερζεγοβίνη   11/6 (21:45)
Ρουμανία-Φινλανδία              11/6 (21:45)

4ος όμιλος

Νορβηγία-Σλοβενία               0-0

Σουηδία-Σερβία                  0-1
(45΄+3 Γιόβιτς)

League C

1ος όμιλος

Νησιά Φαρόε-Λιθουανία           11/6 (19:00)
Λουξεμβούργο-Τουρκία            11/6 (21:45)

2ος όμιλος

Κόσοβο-Βόρεια Ιρλανδία          3-2
(9΄πεν, 52΄ Μουρίκι, 20΄ Μπιτίκι – 45΄ Λέιβερι, 83΄ Μπάλαρντ)

Ελλάδα-Κύπρος                   3-0
(8΄ Μπακασέτας, 21΄ Παυλίδης, 48΄ Λημνιός)

3ος όμιλος

Αζερμπαϊτζάν-Σλοβακία           10/6 (19:00)
Λευκορωσία-Καζακστάν            10/6 (21:45)

4ος όμιλος

Γιβραλτάρ-Βουλγαρία             1-1
(61΄ Γουόκερ – 45΄+1 Μίντσεβ)

Βόρεια Μακεδονία-Γεωργία        0-3
(52΄ Ζιβζιβάτζε, 62΄ Κβαρατσκέλια, 84΄ Κιτεϊσβίλι)

League D

1ος όμιλος

Μολδαβία-Λετονία                10/6 (19:00)
Ανδόρα-Λιχτενστάιν              10/6 (21:45)

2ος όμιλος

Μάλτα-Εσθονία                   1-2
(56΄ Ντεγκαμπριέλε – 21΄ Βασίλιεβ, 90΄+4 Ανιερ)

Διαβάστε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο

pagenews.gr

Ακολουθήστε το Neoblogs.gr στο Google News

Written by ΣΤΑΥΡΟΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΥ

Είμαι απόφοιτος σχολής δημοσιογραφίας ενώ έχω κάνει και μαθήματα φωτογραφίας την οποία και πραγματικά λατρεύω. Θεωρώ ότι μια εικόνα όντως ισοδυναμεί με χίλιες λέξεις και προτιμώ να μιλάνε οι φωτογραφίες μου για εμένα. Αγαπώ τα γρήγορα αυτοκίνητα και λατρεύω την δυνατή μουσική.